Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych ujętych w powyższym formularzu przez INTERPERSONNEL Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu (41-219) przy ul. Kosynierów 44, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000498608, REGON: 243493320, dla celów marketingowych - zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (tekst jedn. DzU z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.). Dane powyższe składam dobrowolnie, ponadto zostałem poinformowany o uprawnieniach przysługujących mi na podstawie wskazanej wyżej ustawy, w szczególności o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.*

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od INTERPERSONNEL Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu (41-219) przy ul. Kosynierów 44, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (DZ.U. NR. 144, poz. 1204 z późn.zm.) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesłanie przez INTERPERSONNEL Polska Sp. z o.o. informacji handlowej na podany wyżej adres poczty elektronicznej.*

WSTĘP WOLNY

12.01.2017

Dołącz do nas

WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU

ul. Zygmunta Cieplaka 1c 41-300 Dąbrowa Górnicza

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasz fanpage

PROGRAM

08:30 – 09:30

Rejestracja

09:30 – 09:45

Rozpoczęcie Kongresu

SESJE PLENARNE (Audytorium Maximum)

09:45 – 10:30

Jaka praca dla mam na Śląsku i w Zagłębiu?

10:30 – 11:15

Załóż firmę, czyli skąd pozyskać dotacje?

11:15 – 12:00

Jesteś mistrzem! Jak przedstawić to pracodawcy?

12:00 – 12:30

Wystąpienia Partnerów Kongresu

12:30 – 13:30

Przerwa

PANELE SZKOLENIOWE

13:30 – 14:30

Autoprezentacja, to więcej niż prezentacja (sala 123, 1 piętro)

13:30 – 14:30

Budowanie motywacji, czyli jak wrócić na rynek pracy? (sala 122, 1 piętro)

13:30 – 14:30

Zarządzanie czasem dla mam (sala 222, 2 piętro)

13:30 – 14:30

Duża zmiana powoduje opór (sala 223, 2 piętro)

PLEBISCYT „Mama Przedsiębiorcza” (Audytorium Maximum)

14:30 – 15:00

Przerwa

15:00 – 15:30

Jak doświadczyć FLOW w pracy?

15:30 – 16:00

Rozstrzygnięcie Plebiscytu „Mama Przedsiębiorcza”. Wręczenie upominków.

16:00 – 16:30

Podziękowania. Zakończenie Kongresu.

Małgorzata Binias-Wilga
Duża zmiana powoduje opór.
Aleksandra Frątczak-Biś
Autoprezentacja, to więcej niż prezentacja.
Elżbieta Kowacka
Budowanie motywacji, czyli jak wrócić na rynek pracy?
Barbara Lech
Zarządzanie czasem dla mam.
Beata Master
Załóż firmę, czyli skąd pozyskać dotacje?
Agnieszka Nowak
Załóż firmę, czyli skąd pozyskać dotacje?
Sabina Ratajczak
Jak doświadczyć FLOW w pracy?
Empty Team
Lucyna Huppert
Jaka praca dla mam na Śląsku i w Zagłębiu?

PLEBISCYT

"Mama Przedsiębiorcza"

Z dumą promujemy mamy.

Chcemy wyróżnić kobiety-mamy działające w biznesie, promować ich pracę i przedsiębiorczość.

Stwórz przyszłość, której pragniesz. Zgłoś swój udział w Plebiscycie, wygraj “Diament Mamy Przedsiębiorczej”.

Wybrałyście “Mamę Przedsiębiorczą”. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Kongresu.

Dorota Kocot-Rzepka

Project Manager

Prowadzę portal: www.motivita.pl. W ramach projektu współpracuję z psychologami, psychoterapeutami, trenerami, coachami i specjalistami rozwoju osobistego. Na co dzień wspieram ich w przekazywaniu swojej wiedzy i doświadczenia w świecie on-line. Wspólnie staramy się w jak najlepszy sposób wykorzystać dostępne narzędzia i technologie, aby:

  • skutecznie docierać do zainteresowanych,
  • przekazywać im wartościowe treści w przyjaznej dla nich formie,
  • zapewnić wysoką jakość obsługi w obszarze szkoleń on-line/ warsztatów on-line/publikacji.

Taki model umożliwia ekspertom skupienie się na merytoryce, podczas gdy ja odpowiadam za całe zaplecze technologiczno-organizacyjne.

Wraz z ekspertami Motivita, prowadzimy regularnie warsztaty dla mam z zakresu tworzenia i rozwijania szczęśliwych związków.

Prywatnie jestem mamą 2 synków (2 i 4 lata).

Anna Meres

Redaktor naczelna, wydawca. Własna firma

Dzień dobry!
Jestem mamą niespełna 2-letniej Blanki, dzięki której mogę dzisiaj przedstawić Państwu „oMatko! Magazyn świadomych rodziców”.

Moja historia zaczyna się jak wiele innych – „mama, która po urlopie macierzyńskim nie chciała wracać na etat i postanowiła założyć własną firmę”. Tak było i w moim przypadku. To właśnie macierzyństwo stało się dla mnie motorem napędowym. Dało mi siłę, motywację i odwagę, by zrezygnować z pewnej pracy na rzecz nieznanej mi dotąd działalności, jaką jest prowadzenie i wydawanie gazety.

Analizując cały swój okres ciąży oraz urlopu macierzyńskiego, dostrzegłam, że na rynku wydawniczym brakuje wysokiej jakości czasopisma, które spełniałoby wymagania współczesnego i świadomego rodzica. Chciałam, by rodzice mieli prawo do darmowej i profesjonalnie opracowanej treści. Dlatego, gdy pewnego dnia krzyknęłam – „O matko! Założę gazetę!” – wiedziałam, że to dopiero początek. Czekała mnie ciężka droga, pełna łez, wyrzeczeń i bardzo ciężkiej pracy. Ale było warto! Dzisiaj, po pół roku działalności, „oMatko! Magazyn świadomych rodziców” z lokalnego czasopisma przerodził się w magazyn ogólnopolski, stając się tym samym jedynym takim pismem w Polsce.

Moim celem jest zwiększenie świadomości wśród rodziców, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocja województwa śląskiego.

„oMatko! Magazyn świadomych rodziców” to ogólnopolski bezpłatny dwumiesięcznik w wersji drukowanej oraz online dostępny na: www.omatkomagazyn.pl.

Jolanta Kleser

Poszukiwaczka smaków i aromatów

Mówią o mnie, że jestem odważna, niepoprawnie szalona i wiecznie uśmiechnięta 😉
Na codzień stateczna żona i matka 3 dzieci, które codziennie uczą mnie jak cieszyć się z każdej drobnej rzeczy.
Od kilku miesięcy spełniona kobieta. Stworzyłam miejsce, które sobie wymarzyłam. Pracownia Smaku to jedno miejsce i wiele możliwości. To zdanie najlepiej oddaje charakter tego magicznego miejsca na mapie Śląska. To projekt, który jest zwieńczeniem moich pasji, marzeń i odważnych decyzji. W 2013 r. z dnia na dzień złożyłam wypowiedzenie w pracy.
Po 18 latach pracy w korporacji postawiałam wszystko na jedną kartę. Wszystko po to, aby sprawdzić się wśród najlepszych kucharzy amatorów w programie MASTERCHEF. Programu nie wygrałam, ale wygrałam nowe życie, w którym teraz mogę robić to, co kocham najbardziej. Zastanawiacie się czy można zmienić życie z dna na dzień? Można i to w każdym wieku. Marzcie jak małe dzieci i miejcie wiele odwagi aby je realizować.
Pracownia Smaku to miejsce, w którym wytwarzamy smak, poznając kuchnie całego świata. Tak, jak robiły to nasze babcie, często od podstaw, z miłości do bliskich i szacunku do produktu, który dała ziemia. Moim priorytetem i planem na najbliższą przyszłość jest stworzyć w Pracowni miejsce przyjazne rodzinom, gdzie dzieci i rodzice mogą razem uczyć się nowych smaków, zdrowych nawyków, spędzania ze sobą czasu. Budowanie relacji, dzielenie się pasją i radością do wspólnego gotowania i przekazywanie wiedzy kolejnym pokoleniom. Dzięki Pracowni Smaku mogę się tym wszystkim dzielić z innymi. Zapraszamy Was do tego magicznego miejsca, które mieści się w samym sercu KATOWIC. W tajemniczej bramie nr 12. Za starymi drewnianymi drzwiami otwiera się magia i atmosfera, która Was na pewno zaskoczy i uwiedzie.
www.pracowniasmaku.com.pl
Zapraszam gorąco.

Anna Stolorz

Doradca podatkowy

Jestem licencjonowanym Doradcą Podatkowym (nr wpisu 12154), członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Obecnie kieruje 4 osobowym zespołem we własnej Kancelarii Prawno – Podatkowej.
Od 2000 roku zajmuję się tematyką rachunkowości i podatków, w tym od 2006 roku na stanowisku Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego. Współpracuję z ok. 60 firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji), posiadam bogaty dorobek przy współpracy i doradztwie w kilkudziesięciu projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej (od 2004 roku).
Specjalizuję się w dwóch dziedzinach: podatkowe i rachunkowe aspekty rozliczania funduszy europejskich oraz księgowość i podatki organizacji pozarządowych; mam też bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT, PIT i CIT łącznie z prowadzeniem w tym zakresie spraw podatkowych w imieniu podatników przed organami skarbowymi oraz WSA. Od 2007 roku mam też przyjemność pracować jako trener i wykładowca na szkoleniach – współpracuję w tym zakresie jako ekspert między innymi z portalem podatki.biz jak i Fundacją Rozwoju Rachunkowości w Polsce. W ramach kilkunastoletniego doświadczenia współpracowałam m.in. z Fundacją TVN „nie jesteś sam”, ArcelorMittal, Tauron, czy TUV Polska. Posiadam ok. 40 listów referencyjnych.
Prywatnie interesuję się podróżami, głównie do krajów latynoamerykańskich oraz literaturą iberoamerykańską.
Jestem szczęśliwą mamą Ady.

Magdalena Kaczor

Fryzjer

Jestem fryzjerem. Od paru lat prowadzę własną działalność studio fryzjersko-kosmetyczne Madeleine w Sosnowcu. Jestem mamą dwójki cudownych dzieci. Jestem niezależna, zorganizowana, pełna energii, którą czerpię od moich kochanych dzieci i cudownych klientów. Moje klientki to też mamy, które jak się okazuje mają na codzień podobne problemy. Dla nich poszerzyłam wachlarz usług, teraz mogą również korzystać z pełnej kosmetyki by móc się relaksować. To właśnie z moimi klientkami moge wymieniać się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami. Staram się, aby każda czuła się swobodnie i przyjemnie 🙂 Uwielbiam swój zawód, klientów, kocham moje dzieci. Czuję się spełniona!!!

Justyna Duława

Logistyk

Na co dzień jestem pracownikiem w firmie z kapitałem zagranicznym. Po godzinach jestem mamą dwuletniej Emilki i współtwórcą projektu DoorAppGrade.

DoorAppGrade to projekt zajmujący się tworzeniem innowacyjnych pomysłów. Naszym celem jest zagospodarowanie dotychczas nieużywanej powierzchni w domu, jaką jest skrzydło drzwiowe. Jesteśmy Startup’em posiadającym wiele pomysłów. Jednym z nich jest parasolnik na drzwi, który spełnia dwie funkcje: jest wieszakiem i jednocześnie miejsce na parasole. Dzięki wymiennemu dolnemu modułowi z parasolnika możemy zrobić wieszak dla dzieci.
Jako mama dwulatka wchodzącego w etap „wszystko sama” wpadłam na pomysł niskiego umieszczenia wieszaka, dzięki któremu nasza pociecha od najmłodszych lat uczy się porządku i odwieszania rzeczy w wyznaczone miejsce.www.doorappgrade.com

Agnieszka Słupianek

Przedsiębiorca

Jestem mamą dwuletniej Tosi. Moim drugim dzieckiem jest moja młoda jeszcze firma – Agencja Promocji Bursztynowa. Chciałam, by Bursztynowa łączyła to, co potrafię i lubię robić czyli:
– łączę pisarstwo z marketingiem internetowym
– organizuję sesje fotograficzne (fotografia okolicznościowa, portretowa, reporterska itp.)
– propaguję na Śląsku zdrowe opalanie natryskowe
Zapraszam na moje profile na FB: Bursztynowa Fake Bake oraz Bursztynowa Agencja Promocji

Izabela Szczepańska

Mama, projektantka ubioru, ekonomistka, właścicielka serwisu laptopów.

Na co dzień projektuję ubrania, które można przekształcić według potrzeb i zmienić ich funkcjonalność czyli np. stworzyłam koc który można zmienić w płaszcz, lub torebkę, którą można zmienić w plecak lub czapkę.
Mam też 3 serwisy laptopów, z których część dochodu przeznaczam na darmowe warsztaty dla mam np. tworzenia sklepów internetowych lub nauki programowania dla dzieci.
Teraz rozwijam firmę moich córek: Kasi lat 2 i Blanki lat 5 mojej ukochanej Kasablanki, które są właścicielkami balonowegopieska.pl i każdą zarobioną złotówkę odkładam na ich przyszłość, gdyż po ekonometrii wiem, że lepiej inwestować niż oszczędzać i śmieję się, że mam cichą nadzieję, że balonowy piesek zarobi przynajmniej na dwa wesela. Po pracy lubię biegać jako Facebook/pedzacamamuska 
🙂 Wierzę, że gwiazdka z nieba jest na wyciągnięcie ręki, trzeba po prostu sięgnąć 🙂

Monika Osińska-Żabka

Certyfikowany doradca noszenia dzieci / Inspektor ds ochrony środowiska

Jestem mamą 2 cudownych dziewczynek a przy tym pracuję na pełny etat jako Inspektor ds ochrony środowiska w jednej z kopalń JSW.
Od prawie roku jestem również certyfikowanym doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Prowadzę własną działalność gospodarczą ucząc rodziców jak właściwie nosić dziecko w chuście oraz zajmuję się sprzedażą chust. Od października tego roku jestem prezesem stowarzyszenia Śląsk w chuście mającego w swym statucie szeroką promocję chustonoszenia i świadomego rodzicielstwa.

Kasia Czarny-Wasita

Pracownik biurowy

Mariola Jonda

Specjalista ds. biznesowych

Samodzielna ( 😉 ) mama 1,5 Sofii. Macierzyństwo dało mi:

  • mocno w .. kość, a to wszystko dało mi:
  • świadomość i poczucie szczęścia, pozwoliło mi wejść w dorosłość oraz poczuć swoją wartość, jak i rozwinąć swoje skrzydła….

W skrócie i jak najbardziej z głębi serca: 2 tyg po porodzie zaczęłam pracować udzielając korepetycji z języka hiszpańskiego z dzieckiem na ręku i przyklejonym do piersi, uczyłam również gry na gitarze i angielskiego. W ciąży rozpoczęłam projekt ZAPLĄTANA CUBANA – salsa z dzieckiem w chuście. Zajęcia kontynuowałam w Katowicach i w Gliwicach. Przeplatane były licznym udziałem w mediach (TVP KATOWICE, RADIO KATOWICE, Dziennik Zachodni, TARGI etc… ). W tym samym czasie otworzyłam Katowicki oddział Ogólnopolskiego stowarzyszenia KLUB MAMUŚKI, którego jestem koordynatorem. Organizuję tematyczne spotkania dla Mam raz w miesiącu, zapraszając ekspertów. Po 10 miesiącach macierzyństwa znalazłam pracę w międzynarodowej korporacji. Mimo charakteru korporacyjnego, praca ta w dalszym ciągu pozwala mi kontynuować uprzednie działania. Dodatkowo zaangażowałam się w organizację wewnątrz firm warsztatów dla kobiet. Pracuję w języku hiszpańskim i angielskim. Uczę również tego języka w firmie.. Promuję aktywne macierzyństwo wśród zatrudnionych mam. Szkolę się średnio dwa razy na tydz. Uczę się innych języków. Dodatkowo po godzinach prowadzę godzinę zajęć salsy dla kobiet.

My mamy… jesteśmy największym skarbem jaki ma świat jeśli tylko patrzymy optymistycznie w przyszłość a cieszymy się dniem dzisiejszym…

Teresa Pitra

Urzędnik

Zawsze wspierałam twórców ludowych, rękodzielników, pasjonatów, tworząc Jarmark Ludzi z Pasją i inne projekty. Bliska jest mi kultura, sztuka ale także zdrowy styl życia, ekologia i natura, w której dostrzegam ogromną wartość. Ukończyłam Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jestem na początku swojej działalności, w efekcie której niebawem, powstanie sklep Natulen – zdrowe wnętrze, z naturalnymi, zdrowymi i bezpiecznymi produktami.

Oto jaka spotkała mnie zaskakująca przygoda, po której, jak tu nie wierzyć, że wszystko dzieje się po coś. Ponad dwa lata temu w naszym domu, pełnym miłości, pozytywnej energii, pasji i zdrowego podejścia do życia, w którym dorastał nasz syn – pojawiła się wymarzona, wyczekana córeczka. Po pierwszych minutach ogromnej radości, przyszły pełne bólu, rozpaczy, wewnętrznego rozdarcia chwile. Zespół Downa. Wiele innych wad wtórnych i dysfunkcji. Miesiące spędzone w szpitalach, wypełnione obawami o dalsze życie, o zdrowie dziecka, tysiące pytań: co dalej? Czy to nasz mały koniec świata? Nie, to początek wielkiej przygody, w której ja -mama, mając ogromne wsparcie bliskich, staję się rehabilitantką, logopedą, pielęgniarką, dietetyczką i psycholożką dla siebie i bliskich. A pomiędzy licznymi obowiązkami rośnie pasja tworzenia, która zawsze leżała na dnie serca. Powstają sensoryczne poduchy, materace, zabawki dla córeczki, wypełniane ekologiczną łuską gryki, gorczycą, pachnące ziołami z ogrodu i okolicznych łąk. Miłość do natury bierze górę i zaczynam tworzyć coraz więcej poduch, wałków do spania i do jogi, puf, materaców, które ubieram w delikatne i bezpieczne tkaniny lniane i bawełniane. Powstają zwiewne lniane firanki z bawełnianymi koronkami, zwiewne obrusy, wracam również do swojej fascynacji ziołami, przygotowując naturalne kosmetyki dla swoich najbliższych. Cała moja pasja nabiera ogromnego tempa, zwłaszcza gdy pomyślę jak mój uśmiech i radość z samorealizacji wpływa na moje dzieci. To mój mały pomysł na terapię dźwiękiem, dotykiem i zapachem, z którego w przyszłości, w co wierzę, musi powstać coś wielkiego.

Mariola Majka

Doradca noszenia dzieci w chustach

Spotykam się z młodymi rodzicami, uczę ich poprawnego i bezpiecznego noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Organizuję spotkania i chustowe eventy.

Sandra Deka

Kierownik projektu

„Sandra Deka – Zorganizowana, pełna zapału i ciekawych pomysłów, kochająca mama dwóch wspaniałych chłopaków oraz cudowna i tryskająca ciepłem żona. Organizatorka wielu ciekawych edukacyjnych warsztatów dla Matek z dziećmi oraz imprez towarzyskich. Świetnie sprawdza się w realizowaniu postawionych sobie celów. Słowna, lojalna i wyrozumiała przyjaciółka dająca wsparcie dobrym słowem.”

Anna Bielewicz, Przyjaciółka, Twórca pierników żywieckich, szczęśliwa mama ośmiomiesięcznego Igora i sześcioletniego Oliwera

„Sandra rewelacyjnie bilansuje obowiązki świadomej i pełnej poświęceń mamy (dwóch cudownych chłopców) doktorantki ambitnie realizującej swoje plany badawcze, kobiety biznesu wspierającej rozwój MŚP oraz organizatorki niezwykłych eventów towarzyskich.”

Iwona Kolasa, Doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, szczęśliwa mama ośmiomiesięcznej Dagmary

„Kreatywność, organizacja, chęć działania i robienia czegoś dla innych to właśnie Sandra. Dzięki działaniu i pracy takich ludzi możemy zobaczyć, a przede wszystkim doświadczyć wielu ciekawych rzeczy, które czynią nasz świat bogatszym i ciekawszym. Sandra tworząc przestrzeń do działania, zdobywania wiedzy, poznawania, niewątpliwie wpływa na podnoszenie poziomu kultury i sztuki w naszym regionie, z czego korzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli.”

Ewelina Wiercigroch – Dudka, Terraart Pracownia Ceramiczna, szczęśliwa mama półtorarocznej Hani i pięcioletniego Tymoteusza

„Sandra jest ambitną kobietą, która niezmiennie budzi we mnie podziw. Świetnie dzieli swój czas pomiędzy pracą, nauką, domem, nie zaniedbując żadnej dziedziny”

Teresa Cimała, współtwórczyni Pracowni Introligatorskiej w Żywcu, szczęśliwa mama 20 letniego studenta Jana

„Współpracowałam z Sandrą podczas organizacji warsztatów w projekcie edukacyjnym Żywiec jutra. Sandra dała mi się poznać jako osoba pełna pomysłów, chętna do działania i dobrze zorganizowana, jednym słowem – przedsiębiorcza Mama.”

Sylwia Engerl, Właścicielka Przedszkola Twórczy Maluch w Żywcu, szczęśliwa mama dwuletniego Jasia i sześcioletniej Jagody

Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopaków – Juliana i Tycjana i żoną Witolda, zarządzającego rodzinną firmą Foto u Jarka, która promuje również marki takie jak: ViStudio – agencja reklamy oraz FotoWystawy.pl. Założycielem i właścicielem firmy jest Jarosław Deka (tata Witolda i najwspanialszy dziadek naszych dzieci). To właśnie Oni dają mi energię do działania.

Foto u Jarka w roku 2016 została wyróżniona w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo w konkursie ogólnopolskim na Firmę Rodzinną Roku. Zgłoszenie firmy Męża do tego konkursu i przygotowanie prawidłowo dokumentów, było dla mnie priorytetem, które zaowocowało największym wyróżnieniem. Obecnie czekamy na wyniki konkursu „Przedsiębiorca jutra”. Jako przedsiębiorcza mama mam pełną świadomość, jak ważne są działania ukierunkowane na dobrą przyszłość naszych dzieci. Dlatego też, prowadzę działania wspierające markę i pozycję firmy na rynku, a jednocześnie promuję i realizuję projekt edukacyjny „Żywiec Jutra”, który jest elementem strategii CSR firmy Foto u Jarka oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej, którego jestem wolontariuszem.

„Żywiec Jutra” jest projektem edukacyjnym skierowanym do dzieci, ich rodziców i ma na celu wzmacnianie więzi rodzinnych. Twórcze zajęcia prowadzą nauczyciele i specjaliści, doświadczeni w pracy z dziećmi. Dzięki mojemu zaangażowaniu promujemy również spotkania we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym z Katowic.

Poza działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz projektem edukacyjnym – studiuję. Jestem doktorantką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie zajmuje się zgłębianiem wiedzy na temat ochrony zdrowia, jak również biorę czynny udział w studiach podyplomowych „Przedsiębiorczość dla nauczycieli”.

Dzięki zajęciom ze studentami na Uniwersytecie oraz licealistami z „Podstaw Przedsiębiorczości” w żywieckim liceum mam wiedzę praktyczną i teoretyczną z przedsiębiorczości, co pozwala mi lepiej zarządzać sobą i swoimi planami oraz przekazywać wiedzę i nauczać odpowiednich umiejętności młode pokolenia. W ramach promowania przedsiębiorczości prowadziłam warsztaty „Młody handlowiec” podczas projektu „Innowatorium Tydzień Przedsiębiorczości”, a także organizowałam Dni Przedsiębiorczości w Szkole Mistrzostwa Sportowego – Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej i Liceum ogólnokształcącego w tym roku. W najbliższych dniach będę uczyć młodych ludzi w ramach Światowych Dni Przedsiębiorczości w naszym mieście.

Wśród wszystkich podejmowanych działań nie brakuje mi czasu dla naszych dzieci. One są najważniejsze i do Ich potrzeb dostosowany jest cały harmonogram zadań. Dzięki naszej bliskości mogę w pełni przekazywać dobrą energię innym rodzicom, abyśmy wspólnie budowali Żywiec Jutra.

Więcej informacji na temat moich działań:
http://fotoujarka.pl/o-nas/zywiec-jutra/
http://fotoujarka.pl/o-nas/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu/
http://fotoujarka.pl/o-nas/dzialania-edukacyjne/
https://www.facebook.com/groups/164921577283589/
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Na-Rzecz-Os%C3%B3b-Niepe%C5%82nosprawnych-Ziemi-%C5%BBywieckiej-252633278154091/?fref=ts

Serdeczne pozdrowienia z Żywca 🙂

Beata Kołoczek

Manager, własna firma

Jestem mamą z dużym bagażem doświadczeń zawodowych jak i życiowych. Jeszcze 2 lata temu szłam przez życie jak burza, szybko i z rozmachem stawiałam czoła wszelkim wyzwaniom jakie pojawiały się na drodze zdobywając uznanie otoczenia. Przez kilka lat z wielkim powodzeniem realizowałam bowiem swoje ambicje na polu bycia: prezesem i szefową dla kilkudziesięciu osób w jednej z firm z branży nieruchomości, nauczycielem i wykładowcą akademickim kilku uczelni na Śląsku, wolontariuszem-doradcą w stowarzyszeniu wspierającym osoby z problemami mieszkaniowymi a także zarządcą wyjątkowo trudnej wspólnoty mieszkaniowej. W tym czasie nie zawsze udawało mi się stawać na wysokości zadania w roli mamy mojej 3-letniej wówczas córki Michalinki. Praca wypełniała bowiem mój czas często kilkanaście godzin na dobę 7 dni w tygodniu. Gdy wydawało się, że doszłam do najlepszego momentu w moim życiu zawodowym i że tak już pozostanie na zawsze okazało się, że los ma dla mnie zupełnie inną lekcję w zanadrzu… Przymusowo przerwana kariera spowodowana kłopotami ze zdrowiem uświadomiła mi, że na gruncie zawodowym trzeba i należy walczyć o swoje marzenia, ale warto to robić ze spokojem i cierpliwie, małymi krokami, nie zapominając o odpoczynku, regeneracji sił oraz czasie dla siebie i rodziny. Dziś jestem świadomą mamą przedsiębiorczą, która wierzy, że najtrudniejszy czas ma za sobą a to co najlepsze dopiero przed nią. Ubrałam nieruchomości w moją, własną kolorową sukienkę i zaczęłam od nowa, działam we własnej firmie i promuję swoją markę “Wiejska Aura Nieruchomości Analizy Doradztwo” w niszy rynkowej: pomagam sprzedać lub kupić dom na wsi, siedlisko lub gospodarstwo, wspieram i towarzyszę na każdym etapie przeprowadzki z miasta na wieś. Własna działalność pozwala mi dziś skuteczniej ku zadowoleniu córki wypełniać rolę mamy a także prowadzić na facebooku bloga “Projekt wieś”, w którym piszę o tym co kocham i co jest źródłem radości życia od czasów dzieciństwa, które spędzałam u kochanej babci na wsi.

Barbara Salamon-Szympruch

Specjalista ds. promocji

Od lat zajmuję się wieloma rzeczami, związanymi z promocją i rodzicielstwem. Od 6 lat jestem mamą, od 3 podwójną 🙂 Od ponad 3 lat jestem doradcą noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi i staram się swoim podejściem do macierzyństwa zarażać rybniczanki. Prowadzę też bloga Podróże Hani, na którego łamach zachęcam rodziców do aktywnego spędzania czasu z dziećmi i pokazywania im świata i – przede wszystkim – najbliższej okolicy, którą uwielbiam. Właśnie dlatego, dzięki wsparciu udzielonemu przez wiele osób w ramach portalu Polak potrafi, w lipcu 2016 r. wydałam swoją (pierwszą, liczę, że nie ostatnią) książkę – Dzieci odkrywają Śląskie, subiektywny przewodnik dla rodzin z dziećmi po województwie śląskim. To dodało mi skrzydeł! Wkrótce się rozkręcę i postaram się zaprosić Was np. na dedykowane rodzinom wycieczki po śląskim. Będzie się działo! 🙂 Zapraszam na www.facebook.com/chustyrybnik i www.facebook.com/PodrozeHani

Magdalena Kubiak

Marketing / właściciel marki

Kim jestem?
Mówię o sobie “mama wielozadaniowa”.
W jednej chwili jestem:
– MAMĄ dwóch cudownych chłopaków
– Pracownikiem etatowym w Dziale Marketingu
– Rękodzielnikiem tworzącym biżuterię
– Właścicielem marki Madlin

Przygodę zawodową rozpoczęłam w 2007 roku będąc na drugim roku studiów na wydziale „Marketing i Zarządzanie”. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałam w Dziele Realizacji zamówień. Z czasem dostałam się do Działu Marketingu, w którym pracuję po dzień dzisiejszy na stanowisku Managerskim.

W tym samym czasie zaczęłam tworzyć biżuterię artystyczną, ale rozkwit mojej pasji przypada na rok 2010. Rok 2010 jest rokiem podwójnie magicznym. Przede wszystkim 10 kwietnia zostałam po raz pierwszy mamą cudownego chłopczyka – Wiktora. Wtedy też, początkiem maja, dojrzałam do decyzji, aby rozwijane przez wcześniejsze lata hobby ukierunkować na własny biznes. Nie rezygnując z etatu w firmie, „po godzinach” rozpoczęłam działania zmierzające do wypromowania marki Madlin.

Ogromny zastrzyk energii dawało mi własne dziecko. Nie mówiąc już o pierwszych sukcesach na polu biznesowo-twórczym – to dopiero motor napędowy do działania! A już największą wiarę w swoje możliwości miałam wtedy, kiedy udawało mi się wszystko pogodzić: macierzyństwo, pracę zawodową i rozwijający się biznes.

Na chwilę obecną Madlin działa już na rynku 6 lat. Zgodnie z założonym celem udało się wypromować markę na rynku lokalnym. W ciągu tych kilku lat przede wszystkim po raz drugi zostałam mamą. Ponadto poznałam mnóstwo ludzi i nawiązałam z nimi ciekawe współprace, które będą owocować jeszcze w przyszłości.

Nieustannie się rozwijam. Szukam nowych inspiracji, staram się nadążać za obowiązującymi trendami. Realizuję się na każdej płaszczyźnie i czerpię z tego ogromną radość.

Barbara Kantor

Kasjer-sprzedawca

Przede wszystkim jestem mamą trójki dzieci. Pracuję w “Biedronce”. Ukończyłam Technikum handlowe zdobywając tytuł Technik Handlowiec. Mam świetny pomysł, rzecz przydatna dla mam (jestem najlepszym przykładem) lecz brak mi środków na realizację projektu. Projekt ciekawy. Nie znalazłam jeszcze takiej rzeczy ani w Polsce ani w innych krajach.

Ewelina Auguścik

Pracownik ds. logistycznych

Namówiłam szefa na projekt, dzięki którym ułatwimy życie rodzicom i ich dzieciom podczas imprez plenerowych. Stworzyliśmy FAMILY SPACE, czyli miejsce gdzie można w intymnych warunkach nakarmić swoje dziecko piersią, butelką czy w krzesełku do karmienia, można tam także bezpiecznie przewinąć dziecko, uspokoić go, pobawić się z nim. Byliśmy już podczas festiwalu reggae w Najcieplejszym Miejscu na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim, jesteśmy podczas meczów piłki nożnej na jastrzębskim Stadionie. Poza tym ruszyliśmy z inicjatywą społeczną CHCEMY PRZEWIJAKI, TAM GDZIE SĄ DZIECIAKI, dzięki której chcemy namówić właścicieli restauracji, kawiarni, pubów na tworzenie miejsc przyjaznym rodzicom, w zamian proponujemy im darmową akcję reklamową, którą w ofercie posiada nasza firma i czym na co dzień się zajmuje. Jestem mamą 2 letniego Stefana i 5 letniego Stasia.https://www.facebook.com/FamilSpace/

Joanna Ludwik

Manager, logistyk

Zainspirowana własnymi dziećmi stworzyłam Pracownię Twórczego Rozwoju Maminka, w której  pozwalam poszaleć artystycznie i dzieciom i rodzicom. Odkrywamy wiele technik rękodzieła, urządzamy niezapomniane artystyczne urodziny, organizujemy tematyczne spotkania dla mam. Każdy dzień to nowa przygoda, bo z dziećmi nie można się nudzić.

W wolnych chwilach pomagam mężowi w firmie transportowej jako spedytor.

Dużo pracy i dużo radości.

Klaudia Wolińska

Fotograf

Aleksandra Kalus-Wleklińska

Ekspert ds. rozliczeń

Witam, moja przygoda z maszyną do szycia zaczęła się w czerwcu tego roku. Chcąc wesprzeć akcję charytatywną postanowiłam usiąść pierwszy raz do maszyny i uszyć kilka prostych poduch na starym Łuczniku. I tak to trwa do nadal. Tworzę w wolnym czasie, podczas drzemek mojego młodszego syna. Poduchy, maskotki, tulipanki, czapeczki, narzuty… co tylko znajomi podeślą, co samo przyjdzie mi do głowy, a pomysłów mam sporo. Repertuar ciągle się poszerza, chociaż nie ukrywam, że czasu ciągle za mało. Sprawia mi to ogromną przyjemność, zwłaszcza, że wiem, ile radości przynoszą te rzeczy właśnie tym małym odbiorcom, bo to głownie dla nich szyję. Nie marzę o wielkiej firmie, chciałabym mieć tylko więcej czasu na samorealizację 🙂

Anna Koczur

Własna firma

Pod hasłem Beskidzka Mama – Mamy Podbeskidzia łączmy się od 2013 roku prowadzę lokalny portal informacyjny dla mam – www.beskidzkamama.pl oraz wydaję bezpłatny kwartalnik “Beskidzka Mama” dystrybuowany w ilości 5.000 egzemplarzy na terenie Podbeskidzia (Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn + okoliczne miejscowości). Nasza społeczność na Facebooku łączy już blisko 6.000 rodziców.

Organizuję także w sercu Podbeskidzia – Bielsku-Białej – spotkania networkingowe, szkolenia biznesowe i warsztaty dla Przedsiębiorczych Mam. Beskidzka Mama z hobby przerodziła się we własną firmę i pozwoliła łączyć pasję z życiem zawodowym oraz rodzinnym.

Marta Machowska

Doradca PR. Osoba zarządzająca transportem

Firma transportowa. Przewóz osób krajowych i zagranicznych. Przewóz rzeczy, przewóz materiałów i kruszyw.

Agnieszka Smolińska

Manager

Aktualnie wolny strzelec 🙂 Podejmuję się działań, które zgodne są z moim podejściem do życia, wartościami jakie wyznaję. Lubię otaczać się funkcjonalnymi przedmiotami, najchętniej upcyclingowymi, jako że nie jest mi obojętny temat ekologii. Lubuję się w stylu shabby, skandynawski, loftowy, wykorzystuję naturalne elementy typu juta, len, drewno etc.

Od ubiegłego roku współpracuję z producentem mebli z europalet. Moja rola to ostatni szlif, nadanie stylu i charakteru realizowanym zamówieniom. Zajmuję się także dystrybucją naturalnych impregnatów do drewna powstałych na bazie smół drzewnych oraz oleju lnianego.

Pracownia artystyczna to kolejny projekt, który tworzę z udziałem mojej artystycznej duszy Kasi Waniczek. Obie pod wpływem inspiracji jaką dają nam podróże, muzyka, film czy nowo poznani ludzie, tworzymy wszelkie dodatki dekoracyjne, od lampionów, przez wianki, zegary, prezenty okolicznościowe, elementy wystroju wnętrz na każdą okazję.

Moim planem na przyszłość są projekty zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rozwijanie dotychczasowych zajęć na większą skalę.

Izabela Jakubek

Stylistka

Stylizuję Mamy. Moja oferta skierowana jest przede wszystkim do kobiet, które po okresie macierzyńskim/wychowawczym pragną powrócić na rynek pracy. Pomagam im w odpowiednim doborze garderoby służbowej zgodnej z zasadami dress code, aby dać im pewność siebie, podkreślić ich umiejętności i kwalifikacje. Ponad to współrealizuję projekt pomocy dla osób wykluczonych: niepełnosprawnych,  kobiet w domach samotnej matki, bezrobotnych, po ciężkich chorobach, które chcą poczuć się wyjątkowo, atrakcyjnie i pewnie siebie pomimo wszystkich przeciwności losu.www.izabelajakubek.pl

Partnerzy i Sponsorzy

Patroni Medialni